1 marca, 2021 Autor admin 0

Zakupy w Outlecie – czy warto skorzystać z okazji?

Każdy z Nas zetknął się na pewno z okazją kupienia czegoś w Outlecie. Zrozumiałym jest, że nie zawsze do końca wiemy czym jest Outlet, czym różnią się produkty, które można w nim dostać, skąd pochodzą czy są sprawdzone, sprawne no i przede wszystkim czy zakupy w Outlecie są bezpieczne. Tego wszystkiego dowiecie się z naszej strony. Pokażemy, że warto kupować produkty z Outletów tym bardziej, że możemy zaoszczędzić sporą gotówkę, dostając tak samo sprawny sprzęt jak w normalnym sklepie. 

Skąd się bierze sprzęt w Outlecie? 

Zwroty od użytkowników

Produkty w Outlecie pochodzą między innymi ze zwrotów klientów, jednak nie są to produkty uszkodzone czy niesprawne. W Outlecie możemy również znaleźć wybrakowane produkty, co nie oznacza, że nie będą nadawać się do użytku i spełniać swoje funkcje. Za przykład podajmy komplet kluczy oczkowych, w którym brakuje jakiegoś elementu, klucza o konkretnym rozmiarze. Warto również wspomnieć, że w wielu przypadkach towar trafia do Outletu już w fazie transportu, a to z powodu uszkodzenia opakowania bądź jakiegoś wgniecenia. Tak robi się między innymi u naszych zachodnich sąsiadów w Niemczech.

Sprzęt powystawowy

Kolejny rodzaj sprzętu, to urządzenia powystawowe. Rzeczywiście telefony czy laptopy są dotykane i testowane przez wielu ludzi, ale większe sprzęty AGD jak lodówki, odkurzacze czy sokowirówki zalegają po prostu na półkach i czekają na nowego nabywcę. 

Niesprzedane stare modele sprzętu z magazynu

Sprzęt pochodzący z magazynów to praktycznie nowe produkty, najczęściej starsze modele, które po prostu się nie sprzedały. Nie zawsze nowoczesny sprzęt z wieloma funkcjami będzie lepszy od starszych podstawowych modeli, nie zawsze też wyższa cena oznacza lepszą jakość.

Czy sprzęt z Outletu jest sprawny, sprawdzony? 

Sprzęt jest zawsze dokładnie sprawdzony pod względem techniczny przez specjalistów i musi zgadzać się z opisem prezentowanym na stronie produktu. Zwroty oznaczają dodatkowe koszty dla sprzedawcy, więc jest to nieopłacalne – nie ma sensu nic ukrywać. Na karcie produktu umieszczony jest dokładny opis produktu i ewentualnych uszkodzeń, czy wybrakowanych elementów. Ponadto do opisu są dołączone zdjęcia co pozwoli nam zobaczyć jak wizualnie prezentuje się dany produkt. Zalecamy dokładne czytanie opisów, żeby uniknąć jakichkolwiek rozczarowań. 

Płatność i bezpieczeństwo zakupów

Jeśli obawiasz się bezpiecznych zakupów i płatności w Outlecie za pośrednictwem strony internetowej, zawsze możesz sprawdzić jego wiarygodność poprzez rejestr firm i działalności, który znajdziesz w Internecie. Widnieje tam każdy legalny biznes. 

Dodatkowo na stronie Outletu znajdziesz dokładne dane firmy, jak również numer telefonu, pod który możesz zadzwonić i sprawdzić autentyczność istnienia takiego sklepu. Do zakupów jest zawsze dodawany paragon bądź faktura. 

Najważniejszym aspektem, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie przez Internet to płatności online. Płacąc przez system płatności jak Przelewy24, tPay czy dotPay możemy łatwo uzyskać zwrot pieniędzy w przypadku oszustwa. Pamiętaj by nigdy nie robić przelewów bezpośrednio na numer konta bankowego! 

Zakupy w Outlecie, a gwarancja

Zawsze przy zakupie różnego rodzaju produktów w Internecie, każdemu klientowi przysługuje ustawowe 14 dni na zwrot. W naszym Outlecie dostajecie Państwo dodatkową gwarancję na okres 30 dni. Jeśli chodzi o gwarancję producenta, nie jest ona możliwa, ponieważ sprzęt był już kiedyś “aktywowany”.

Dostawa

W naszym sklepie masz trzy wygodne opcje dostawy. Możesz wybrać odbiór w paczkomacie bądź dostawę przez kuriera prosto do Twoich drzwi. Jeśli chodzi o koszt :

  • odbiór osobisty – darmowy po umówieniu,
  • paczkomat InPost 15,99 zł,
  • kurier FedEx 19,99 zł.

W przypadku zakupów za minimum 250 zł dostawa zawsze jest GRATIS! 🙂